Czarny

zastanawiałam się jaki kolor powinien patronować temu miesiącowi. czerwony, bo to miesiąc miłości i moich urodzin? srebrny,  bo zmieniłam na razie złoto na srebro?  złoty jak Oscar DiCaprio? będzie czarny.  bo czarny is such a happy colour przecież.

więc od razu bang! bang! zaczynam od lutowych radostek, choć serio, były dni,  w czasie których było mi naprawdę ciężko znaleźć pozytyw.  i to nie tak,  że szukam na siłę pozytywów i szczęścia.  traktuję to jak trening i eksperyment. jeśli ktoś jeszcze nie zaczął,  polecam zrobić to dla siebie :-)

1. krany dokręcone, spłuczka naprawiona ;-)
2. przez cały dzień wydaje mi się,  że jest sobota.  a każdy lubi sobotę :-)
3. spoķój ze szczepieniem Tosi do 6 roku życia! tak w skrócie: każde szczepienie było dla mnie stresem.  ponieważ Tosia miała w czasie porodu mały wylew, to neurolożka dała jej skierowanie na „lepsze” szczepionki. różnicy w ilości wkłuć nie było, ale też nie było nigdy żadnych skutków ubocznych.  „lepsze” szczepionki wycofali i na ich miejsce dzieci ze skierowaniem mają już być szczepione po prostu tymi szczepionkami, za które rodzice teraz płacą gruby hajs.  zamiast 3 wkłuć jest jedno.  i po tej właśnie szczepionce, którą Tosia dostała za free, moja mała miała przez kilka dni opuchniętą rączkę :/ Damian doszukuje się jeszcze innych objawów,  ale ja mam nadzieję,  że nie mają związku z ostatnim szczepieniem.   w każdym razie tylko umocniłam się w tym,  że te szczepionki ileś w jednym nie są dla nas. możecie się nie zgodzić,  macie prawo.
4. cieszę się,  że mam wybór,  choć jest on zazwyczaj ciężki. ważne, że wybór w ogóle jest.
5. nowe pazurki (made by D) zawsze są dla mnie radostką!
6. sama radość uczestniczyć w wyborze sukni ślubnej bliskiej osoby <3
7. spokojne popołudnie z rodziną
8. wizyta u M i P
9. dobra i ciepła kawa wieczorna
10. szczęśliwy moment kiedy poszłam spać
11. czasem mam przebłyski geniuszu ;-)
12. joy – źródło motywacji
13. 44 dzień roku w Chorzowie i Katowicach z przyjaciółmi
14. słoneczny poranek w łóżku
15. dużo dobrych urodzinowych słów
16. spokojny dzień bez nerwów
17. wieczorna rozmowa z mężem o moim projekcie
18. przespana noc
19. wiosenny zjazd tupp w Krakowie
20. uwielbiam się kłaść w świeżej pościeli
21. potrafię się zmobilizować w odpowiednim momencie
22. słońce!
23. D jedzie ze mną na szkolenie w marcu!
24. wizyta K i A
25. szczęśliwe chwile, kiedy można poleniuchować
26. spełnione marzenie! po 15 latach od pierwszego i po ponad 10 latach dyskusji na ten temat z D! dlatego ten miesiąc jest czarny jak moje spełnione marzenie ;-)
27. spadek formy,  który powoduje,  że szczęścia szukam w bardziej szerszym kręgu.  szczęście i wdzięczność za to co mam
28. pozytywne i pożyteczne tupp spotkanie z dziewczynami
29. szczególny 29.02. zaczął się informacją o Oscarze dla mojego top aktora, dobrymi info o szkoleniu i pracy D.

a jak Wasz luty?  mój, pomimo, że pełen radostek,  wydaje się być chwiejny. i serio. tyle się dzieje,  że nie ogarniam tego,  do czego się zobowiązałam. zdecydowałam się na ważny krok,  chcę  otworzyć działalność,  ale wniosek o dotacje zbyt wolno jest przeze mnie wypełniany. poza tym jak ostatnio wspomniałam, weszłam w projekt książka i powinnam już pisać konkretne teksty.  no i od lutego zostałam menago w tupp, co też przekłada się na więcej pracy.  jestem też pełnoetatową mamą 1,5 rocznej knysioliny, która ostatnio daje popisy od północy do 4 nad ranem.  dlatego nie ogarniam. o tej porze powinnam pracować przy kompie,  ale nie mam sił. Tosienia będzie musiała teraz spędzać więcej czasu u dziadków,  tak jakbym normalnie chodziła do pracy,  bo w przeciwnym razie nadal ogarniać nie będę.  a tego bym nie chciała.  dlatego sobie i Wam życzę dużo siły,  motywacji i wiosennej energii!!

Jedno przemyślenie na temat “Czarny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>